Powrót

Odnajdź swoją diakonię i służ Kościołowi i bliźnim

W naszej diecezji diakonie kojarzyły się dotąd z ofertą skierowaną głównie do młodzieży. Służba w diakoniach to nie jednak jakaś dodatkowa forma zaangażowania dla chętnych, ale istota funkcjonowania całego Ruchu Światło-Życie: jestem chrześcijaninem, więc jest czymś zupełnie naturalnym i logicznym, że chcę służyć Kościołowi i bliźnim. Miejsce i forma nie jest może tu tak ważna, jak nasza gotowość i otwartość serca.

Często z szeregów Domowego Kościoła słychać pytanie: Skończyłem formację i co dalej? Nasz Założyciel, Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki, widział to jasno – po to się formuję, po to się rozwijam duchowo, żeby dawać siebie braciom, służyć im, służyć Kościołowi. Dopiero wówczas nasze życie nabiera pełnego sensu i przynosi radość.

Księża odpowiedzialni za poszczególne diakonie w naszej diecezji przygotowali krótkie opisy mówiące o tym, czym diakonie zajmują się na co dzień i jak to funkcjonuje u nas. Znajdziecie tam także konkretne propozycje skierowane do Domowego Kościoła. Być może skojarzą się Wam również inne pomysły, które będzie można wykorzystać. Zachęcamy wszystkich do lektury, do przemyśleń i do odwagi włączania się w poszczególne diakonie.

Przy okazji ponawiamy zaproszenie do udziału w Oazie Rekolekcyjnej Diakonii (ORD) w Dąbrówce, którą poprowadzi ks. Marek Sędek Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie. To doskonały czas na rozeznanie do której diakonii Pan nas powołuje.

Monika i Jarek Kołodziejczykowie

 

Powrót