Powrót

Decydując się na uczestnictwo w kursie finansowym Crown chcieliśmy się dowiedzieć, jak mądrze zarządzać finansami, nauczyć się oszczędzać i roztropnie inwestować, a przy tym umieć żyć w wolności finansowej.

Pierwszą rzeczą, jaką sobie uświadomiliśmy jest to, że to Pan Bóg jest właścicielem wszystkiego, co posiadamy, a my zarządcami. Teraz podejmując jakąkolwiek decyzję dotyczącą wydatków czy inwestycji, pytamy na modlitwie Pana Boga, co chce, abyśmy uczynili z Jego pieniędzmi? I widzimy jak Bóg nam błogosławi. Jesteśmy teraz bardziej świadomi tego, że decyzje związane z wydatkami, oszczędzaniem, inwestycjami, czy też decyzje związane z dawaniem na Boże cele to Boże decyzje i jesteśmy dużo spokojniejsi, bo wiemy, że to Pan Bóg nas prowadzi. Jeśli mamy jakiś dylemat czy jakąkolwiek trudność oddajemy to Bogu mówiąc: „Panie Jezu Ty się tym zajmij”.

Kolejną rzeczą, którą sobie uświadomiliśmy na tym kursie jest to, jak ważne jest dzielenie się z innymi, tym co posiadamy (także finansami ) oraz wspieranie dzieł Bożych. W pełni identyfikujemy się ze słowami z Dziejów Apostolskich 20, 35: „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”.

Ostatnią rzeczą, której się nauczyliśmy jest zwracanie większej uwagi przy wydatkach na odróżnianie prawdziwych potrzeb w naszym życiu od zachcianek.

Teraz z większą świadomością wykonujemy swoje obowiązki w pracy zawodowej i cokolwiek czynimy staramy się to wykonywać jak dla samego Jezusa Chrystusa. Kilka lat temu świadomie uczyniliśmy Jezusa naszym Panem i Zbawicielem, a teraz także w sprawach finansowych.

Chwała Panu za ten błogosławiony czas i uczestników kursu
Basia i Jacek Rdzankowie

Powrót