Powrót

Szalony krąg na radomskim Kapturze

 

W roku 2006 dzięki staraniom ks. Krzysztofa Nowosielskiego oraz Ewy i Grzesia Styśków powstał nowy krąg rodzin Domowego Kościoła na radomskim Kapturze przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej. W pierwszych latach formowania nowych rodzinek skład kręgu ulegał zmianom, ale od pewnego czasu należy do niego 5 małżeństw i jeden wdowiec. Dowodziło nami w tym czasie już trzech moderatorów: najpierw był to wspomniany wcześniej ks. Krzysztofa Nowosielski, później ks. Robert Kowalski, a obecnie ks. Jacek Wierzbicki.(...)

Jako krąg działający przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej od kilku lat podejmujemy się też realizacji różnych zadań. Między innymi przygotowujemy przedstawienia jasełkowe, które są wystawiane podczas spotkań opłatkowych Domowego Kościoła. Raz zdarzyło nam się pokazać jasełka dla wszystkich parafian. Ponadto kilka razy przygotowywaliśmy inscenizację drogi krzyżowej. (...)
Poza życiem duchowym prowadzimy  zwyczajne życie jak każdy człowiek. Ponieważ dobrze się czujemy w swoim towarzystwie, to spędzamy też ze sobą czas wolny.(...)
Jak już wcześniej wspominaliśmy jesteśmy grupą przyjaciół, w dodatku zwariowaną. Od kilku lat świętujemy rocznice ślubu wszystkich małżeństw z naszego kręgu. (...) W tym roku jedno z małżeństw uczestniczyło w oazie III stopnia w Rzymie, a zaraz po powrocie mieli rocznicę ślubu, więc było tematycznie. Wieczorem do ich domu przy dźwiękach muzyki z filmu „Ojciec chrzestny” wtargnęła mafia sycylijska. Jako prezent przynieśli między innymi wielki kosz makaronów wszelakiego rodzaju oraz ogromną pizzę.

 

Dalej czytaj w CDN...

Powrót