Powrót

Kochani,

Przekazujemy bardzo ważną informację od pary krajowej DK. (informacja ze strony: http://www.dk.oaza.pl/aktualnosci/spotkanie-w-poznaniu-zamiast-w-kaliszu/)

16 kwietnia 2016 r. na stadionie miejskim w Poznaniu odbędą się uroczystości związane z 1050. rocznicą chrztu Polski. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP w liście skierowanym do odpowiedzialnych ruchów napisał:
„Zapraszam Was do wspólnego świętowania. Zaplanujcie ten wspólny czas, by dać wyraz jedności Kościoła w Polsce. Obecność w tym dniu na poznańskim stadionie osób świeckich zatroskanych na co dzień o Boże oblicze Kościoła w Polsce będzie wyrazem Waszej jedności, a dla innych świadectwem wiary”.

Odpowiadając na to zaproszenie, po wielu rozmowach z osobami z kręgu centralnego oraz z parami diecezjalnymi podjęliśmy decyzję, że w tym wyjątkowym roku jako wspólnota Domowego Kościoła będziemy pielgrzymować do Poznania zamiast tradycyjnie do Kalisza. Wszak formacja naszego Ruchu jest oparta na sakramencie chrztu świętego.

Program spotkania w Poznaniu: „Gdzie chrzest, tam nadzieja” jest następujący:

Część1:
10.50 – świętowanie na stadionie – czas radości i nabożeństwa pogłębiającego istotę chrztu świętego (tu znajdą się elementy nabożeństw znanych nam z formacji Ruchu – nabożeństwo na wzór „Effatha”, celebracja o imieniu chrześcijańskim)

14.00 – Eucharystia z sakramentem chrztu świętego dorosłych.

Część2:
19.00 – Musical „Jesus Christ Superstar”.

Można uczestniczyć tylko w jednej z części. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu oraz do kontaktu ze swoją parą diecezjalną.

Bliższe informacje o wydarzeniu w Poznaniu można znaleźć także tutaj: http://chrzest966.pl/stadion-2016-gdzie-chrzest-tam-nadzieja-wielkie-spotkanie-na-stadionie-w-poznaniu/

Katarzyna i Paweł Maciejewscy
para krajowa DK

Informujemy, że zarezerwowaliśmy dla naszej diecezji 100 miejsc. Pakiet wejściowy tylko na I część kosztuje 15 zł. W skład pakietu wchodzi ciepły posiłek, picie, śpiewnik jubileuszowy, okolicznościowa pamiątka. Wszystkie osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o jak najszybsze zgłoszenia do pary diecezjalnej (Tel. 791660174).

Ponieważ chcemy być widoczni jako Ruch, a mamy informację, że może być ograniczone wchodzenie z proporcami, powstała idea przygotowania specjalnych szalików (do wykorzystania także na inne spotkania – z jednej strony z napisem Domowy Kościół,
z drugiej – Ruch Światło-Życie) – koszt szalika 15 zł. 

Bożena i Janusz Jemiołowie
para diecezjalna

Powrót