Powrót

Drogi Przyjacielu!

Bardzo wpływowi biskupi z Niemiec zaproponowali, by dopuścić rozwodników do przyjmowania Komunii św. oraz aby związki homoseksualne zostały zaakceptowane przez Kościół. W tej chwili bardzo mocno naciskają na Ojca Świętego, by podczas obrad synodu, które odbędą się jesienią, zaakceptował ich rewolucyjne postulaty. Jeśli nie wesprzemy papieża Franciszka, te zgubne dla Kościoła plany mogą wejść w życie.

Dlatego piszemy do Ojca Świętego, prosząc Go, by pomimo postawy niemieckich hierarchów, trwał przy nauczaniu o rodzinie i sakramencie małżeństwa, pozostawionym nam przez Jezusa Chrystusa. Na stronie www.ratujmyrodzine.pl zamieszczono apel z prośbą o jasne stanowisko, by uratować jedność Kościoła i obronić naturalny model rodziny.

Nie czekaj, nie wahaj się – kliknij i wejdź na ratujmyrodzine.pl. Podpisz apel do Ojca Świętego!

 Nasza inicjatywa nabrała charakteru międzynarodowego, udało się stworzyć aż 10 wersji językowych strony www z listem. Lecz co najważniejsze… pod apelem na stronie podpisało się już blisko 200 tysięcy katolików z wielu krajów świata!

Polacy dopiero dołączają do tej licznej grupy, dlatego zależy nam, by dzięki wspólnemu wysiłkowi, przybyło co najmniej 100 000 podpisów.

 Jeśli możesz także wydrukować nasz apel i zachęcić inne osoby do podpisania się pod nim, nie wahaj się. Skorzystaj z tego linku, aby pobrać tekst do wydruku , tam też znajdziesz adres, pod który możesz przesłać zebrane podpisy.  

Jak zapewne wiesz, Przyjacielu, my, Polacy mamy szczególne powody, by wspierać papieża. To właśnie św. Jan Paweł II przez całe 27 lat swojego pontyfikatu stał niezmiennie po stronie świętości małżeństwa i rodziny.

  • „Tym, którzy w naszych czasach uważają za trudne lub niemożliwe wiązanie się z jedną osobą na całe życie, i tym, którzy mają poglądy wypaczone przez kulturę odrzucającą nierozerwalność małżeństwa i wręcz ośmieszającą zobowiązanie małżonków do wierności, należy na nowo przypomnieć radosne orędzie o bezwzględnie wiążącej mocy owej miłości małżeńskiej, która w Jezusie Chrystusie znajduje swój fundament i swoją siłę” (Jan Paweł II, “Familiaris consortio”)

Także dziś, stojąc w obliczu zbliżającej się sesji synodu, mamy wsparcie naszych polskich pasterzy. Nie bacząc na propagandowe ataki mediów mętnego nurtu, stoją oni po stronie niezmiennej jezusowej nauki:

  • Duszpasterstwo nie może być sprzeczne z nauczaniem Kościoła. Takim osobom nie można udzielać Komunii. Bo to byłaby nagroda za dobre zachowanie, a nie sakrament. Kościół w swoim nauczaniu kieruje się zmysłem wiary, zgodnym z samym depozytem wiary. Żadne ankiety i wyniki większościowych głosowań nie mogą tego depozytu zmienić.

Abp Stanisław Gądecki

  • Na Synodzie będzie konfrontacja z delegatami z krajów, gdzie jest już większościowa patologia rodzinna - rozpad rodzin, rodziny patchworkowe, niewielki procent trwałych, nierozerwalnych małżeństw…

Abp Henryk Hoser

 

Powrót