O nas

„Aby ożywiać duchem chrześcijańskim doczesną rzeczywistość służąc — jak zostało powiedziane — osobie i społeczeństwu, świeccy nie mogą rezygnować z udziału w „polityce”, czyli w różnego rodzaju działalności gospodarczej, społecznej i prawodawczej”
Jan Paweł II, Christifideles laici, p.42

Diakonia społeczna – trudno konkretnie sprecyzować czym się zajmujemy, ponieważ nasza mała wspólnota polega na służbie, współpracy i różnorodności. Działamy nie tylko na rzecz Kościoła, ale także społeczeństwa, narodu. Nie nudzimy się, mimo że jesteśmy najmłodszą diakonią w naszej diecezji. Nasze pierwsze spotkanie odbyło się  w czerwcu 2018r. z inicjatywy moderatora diecezjalnego – ks. Krzysztofa Dukielskiego, ale to nie ogranicza naszych działań, ani nas. Dopiero się rozkręcamy, a właściwie nakręcamy siebie nawzajem. Pilnuje nas moderator diakonii ks. Krzysztof Bochniak. 

Jesteśmy po to, aby służyć, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz Ruchu, aby łączyć diakonie i zbliżać bliźnich. Dlatego śmiało możemy nazwać się diakonią specjalistyczną. Nasze działanie, ogranicza tylko nasza wyobraźnia, dlatego zamierzamy budować i poprawiać funkcjonowanie Ruchu. 

To co do tej pory udało nam się dokonać, zawdzięczamy formacji dziennej, jak również miesięcznej. Opiera się ona na naukach założyciela Ruchu Światło-Życie – ks. Franciszka Blachnickiego, zawartych w książce „Prawda krzyż wyzwolenie”. 

Dzięki wzajemnemu wsparciu modlitewnemu, postawie posługi i chęci pomocy naszej jak i osób bliskich naszej diakonii, podejmujemy się najgłośniejszych, oazowych inicjatyw.

W zaledwie pół roku naszego istnienia i działalności osiągnęliśmy niemało:

  • byliśmy obecni na sympozjum dotyczącego „Duchowieństwa w walce o wolność i suwerenność Polski w XX wieku” w Warszawie,
  • zorganizowaliśmy bal „Wolność” dla młodzieży i bal karnawałowy „Niepodległa” dla Domowego Kościoła,
  • II. Charytatywny Koncert Kolęd „Gramy dla Krzysia”,
  • Otwarcie Arki przy ulicy Chrobrego w Radomiu,
  • Program „Urzekająca” dla Kobiet.

Ciekawi co dalej w naszych planach? Z chęcią odpowiemy! Czekają nas, a także i was, atrakcje takie jak:

  • sztafeta biegowa do Krościenka pod hasłem „Biegniemy do Mamy!”,
  • Oaza Wędrowna II st. ONŻ,
  • podjęcie się przez animatorów, należących do diakonii, kursów, mających na celu pogłębienie wiedzy z zakresu ich zainteresowań oraz usprawnienia pracy diakonii społecznej,
  • Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości do Niepokalanowa,
  • utworzenie stowarzyszenia „Mężczyźni św. Józefa”.

Jeżeli jesteś odważny i chcesz z nami tworzyć Nowe Dzieło, to zapraszamy do Diakonii Społecznej!