Czerwcowa Szkoła Animatora

0
629

Wczorajszy dzień był bardzo wyjątkowy. W parafii Chrystusa Nauczyciela odbyło się zaprzysiężenie nowych animatorów. Wszystko rozpoczęło się o 10 konferencją siostry Agnieszki Szczęsnej, po której animatorka Karolina Sowa przybliżyła nam metody jakimi możemy praktykować Namiot Spotkania. Później, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, był czas na osobiste spotkanie ze Słowem Bożym.
„Pragę służyć z radością!” – no i stało się. Grono animatorów Ruchu Światło-Życie powiększyło się. Zaczęliśmy nowy rozdział naszej wspaniałej drogi oazowej. Bierzemy sprawy w swoje ręce i już jako animatorzy pragniemy kształtować młode pokolenie w duchu miłości AGAPE na wzór Niepokalanej. Zapewne wielu z nas nadal zadaje sobie pytanie: czy ja naprawdę nadaję się na nauczyciela? Następnie odbyła się Msza Święta, którą celebrował ksiądz Paweł Łęcki. Mocno w naszych sercach wybrzmiały słowa, które skierował do nas ksiądz moderator Krzysztof, że wielu z nas może czuć się rozerwanych między pogańską wersją siebie a pragnieniem bycia całkowicie ufnym i darzącym piękną miłością człowiekiem. Jednak pomimo tych wszystkich niepewności MAMY PRAGNIENIE SŁUŻYĆ! Kierując się zasadą fos-zoe, która buduje w nas wewnętrzną integracje, stajemy do walki ze „starym człowiekiem” – zamkniętym w sobie, po części samolubnym i dążmy do „nowego człowieka” – w pełni wyzwolonego, kierującego się światłem Ducha Świętego i wyznającego zasadę „posiadanie siebie w dawaniu siebie”. Właśnie ta posługa z radością i pokorą będzie nas motywować do ciągłej pracy nad sobą. Ja sama nadal nie czuję się pewnie, ale wielka wiara inny dodaje mi sił. To jest istota i piękno wspólnoty, którą razem tworzymy.
Na koniec siostra moderatorka Małgorzata poprowadziła rozesłanie na oazy wakacyjne. Zaczynamy piękną historię. Nie bójmy się! Krocząc za Niepokalaną nic nam nie straszne.

Autor: an. Wiktoria Kober

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz!
Podaj swoje imię