Naładuj baterię!

0
292

Każdy oazowicz wie, czym są oazy wakacyjne. Jednak ci, którzy dopiero dołączyli do Ruchu, mogą nie orientować się, co robi się na tych rekolekcjach. W poniższym artykule znajduje się nic innego jak pewien rodzaju „skrót” tego, co robimy na oazach.

 

Nasze życie można porównać do baterii komórkowej, która codziennie potrzebuje naładowania. Oprócz tego życie to również pewnego rodzaju wyzwanie. Każdego dnia mamy do wykonania mnóstwo obowiązków, takich jak: nauka, pomoc w domu czy zajęcia dodatkowe.

Warto pamiętać, że pomimo natłoku zajęć ważna jest nasza formacja, dzięki której stale przybliżamy się do Pana Jezusa. Spotkania parafialne mają na celu przygotować nas do oazy wakacyjnej. Z własnego doświadczenia wiem, że w pełni przyszykowanie się do oazy zapewnia owocne przeżycie rekolekcji.

Na pewno wielu z was zastanawia się jak połączyć przyjemne z pożytecznym. Odwagi! Zapraszamy na rekolekcje wakacyjne. Jest to cudowny czas, w którym poznajemy mnóstwo nowych osób, integrujemy się poprzez zabawę, a co najważniejsze każdy dzień rozpoczynamy i kończymy modlitwą. W ciągu dnia nie brakuje także Eucharystii – ten najważniejszy moment zazwyczaj odbywa się w okolicach południowych. W ten sposób pokazujemy dla Kogo i dzięki Komu tu jesteśmy.

W czasie trwania oazy wspólnie przeżywamy tajemnice Różańca Świętego, wyczekując na Zmartwychwstanie Pana, który przepełnia nas ogromną radością i dzięki Niemu nabieramy siły i energii na każdy kolejny dzień. Jednak koniec rekolekcji nie oznacza końca naszej formacji. Pamiętajmy, aby stale wzrastać w Panu Jezusie, pogłębiać swoją wiarę i miłość do Niego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz!
Podaj swoje imię