Jak przygotować się do Oaz Rekolekcyjnych?

0
197

Na naszej oazowej drodze niekiedy stają wątpliwości. Czasami dzieje się tak przed wakacjami, gdy zastanawiamy się, czy w tym roku pojechać na oazę. Jednak wiele osób już zdecydowało – chcą pojechać na oazę! Jak się do rekolekcji przygotować? Poniżej znajdziemy odpowiedź!

Wielkimi krokami zbliżają się oazy wakacyjne. Czas spotkań, poznawania nowych ludzi, ale przede wszystkim czas spędzony z Bogiem, czas modlitwy. Warto przygotować się do wyjazdu i już wcześniej pomyśleć co mam ze sobą zabrać, co mi się przyda (Pismo Święte, ubrania itp.). Najważniejsze natomiast jest to, aby zadbać o swoje przygotowanie duchowe. Poniżej znajdziesz parę przykładów, które Ci w tym pomogą.

Po pierwsze. Dbaj o codzienną relację z Bogiem.

To chyba najważniejszy punkt, prawda? Bez relacji z Panem będzie Ci trudno wejść w rekolekcje. Ale zaraz zapytasz, jak mam dbać o tą relację? Poprzez codzienną modlitwę, spotkanie z Jezusem – na rozważaniu Słowa Bożego (np. Ewangelii z dnia), wsłuchiwanie się w to, co Pan Bóg chce mi dziś powiedzieć. Codzienny rachunek sumienia również będzie bardzo pomocny, zastanowienie się nad tym, co jest we mnie słabe, w czym niedomagam, nad czym muszę popracować.

Po drugie. Uświadomienie sobie, że jadę na rekolekcje, a nie na kolonię.

Dlatego animatorze, staraj się uświadamiać swoją grupę, a ty uczestniku swoich kolegów i koleżanki, że to czas spędzany przede wszystkim z Panem Bogiem.

Po trzecie. Formacja w ciągu roku.

Oaza to nie tylko rekolekcje wakacyjne, ale też spotkania w małej grupie na parafii    w ciągu roku. Dlatego ważne jest uczęszczanie na nie, ciągły kontakt z Ruchem,         z grupą i animatorem.

Po czwarte. Modlitwa w intencji zbliżających się rekolekcji.

Możesz zaproponować swojemu animatorowi bądź grupie modlitwę za osoby z twojej parafii, które będą jechać na rekolekcje wakacyjne lub ogólnie w intencji turnusów oazowych, które odbędą się w twojej diecezji.

Po piąte. Staraj się myśleć pozytywnie.

Zawsze pojawiają się jakieś obawy, bez względu na to czy jedziesz po raz pierwszy czy kolejny raz. Zapewne mogą pojawiać się w twojej głowie myśli czy nadaję się na dany stopień, czy w ogóle mogę pojechać na oazę, bo modlę się mniej niż moi koledzy i koleżanki? Oczywiście, że możesz. Nie musisz być super, turbo rozmodlonym i idealnym katolikiem, masz prawo mieć wątpliwości. Ofiaruj to wszystko Jezusowi i po prostu zaufaj Mu, to proste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz!
Podaj swoje imię