Co dalej? – czas po Wielkim Poście

0
156

Wielki Post to czas pokuty, dlatego wiele osób przygotowuje sobie na ten okres postanowienie. Niektórzy wybierają łatwiejsze, inni trudniejsze „zadanie” do wykonania. Jednak wszystkie prowadzą nas przez ten czas i kształtują w nas lepszego człowieka.

 

          W przypadku wielu z nas okres Wielkiego Postu wiązał się z

wewnętrznymi postanowieniami. Chcieliśmy być coraz bliżej Boga, aby ostatecznie jak najgłębiej przeżyć Jego Zmartwychwstanie. Wpatrując się w ten wielki cud, którego dokonał Chrystus – wygraną ze śmiercią i grzechem – może warto zastanowić się, z czym my sami chcemy się zmierzyć, aby być bliżej Boga? Może to są codzienne problemy w skupieniu się na modlitwie? Może to czas, żeby wyjąć swoje Pismo Święte i w ten sposób porozmawiać z Panem? Może to czas, żeby wybaczyć drugiej osobie?

Jezus pokazuje nam, że nie istotne jest, jak bardzo męczymy się z życiem, Bóg zawsze nam pomoże! Naszym zadaniem jest się na Niego otworzyć i wsłuchiwać się w Jego słowa.

Mimo że okres Wielkiego Postu jest za nami, nie znaczy to, że nasze postanowienie bycia bliżej Niego też mają się skończyć. Bóg jest z nami także w naszej codzienności tylko musimy Go zaprosić, pozwolić Mu na spotkania z nami, otworzyć się przed Nim. Nie bójmy się oddać Bogu, bo jak mówi Pismo Święte: „Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was.” (1 P 5, 7)

Wchodzimy też w ważną (dla nas oazowiczów) porę. Ruszyły już zapisy na rekolekcje wakacyjne, które jak każdy wie są wręcz przepełnione Bożą obecnością. Tak samo jak kilka dni przed wyjazdem pakujemy się do walizki, warto też zadbać o tę duchową stronę siebie. Może to być taka mała motywacja, żeby tę naszą codzienność zamienić w wyjątkowy czas, w którym otworzymy serca na Jezusa i postaramy się, żeby były one gotowe na wakacyjną przemianę.

Autor: an. Wiktoria Sodel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz!
Podaj swoje imię