Zacznij od nowa 4 tydzień

0
241
Cześć kanapowiczu!
Jak co poniedziałek przychodzimy do Ciebie z kolejną dawką Słowa Bożego i nowym wyzwaniem.
Mamy nadzieję, że uważnie oglądałeś transmisję wczorajszej Mszy Świętej i wysłuchałeś tego co nasz Pan przekazał Ci w Ewangelii.
Jezus przechodząc zauważył człowieka, który od urodzenia był niewidomy, który musiał zmagać się nie tylko ze swoją niepełnosprawnością, lecz również z obmowami ze strony innych ludzi. Był to człowiek odtrącony przez wszystkich, uznany za skutek grzechu jego rodziców. Chrystus nigdy nie przechodzi obojętnie obok potrzebującego dlatego postanowił objawić swoją chwałę wobec niego.
Pomieszał błoto wraz ze swoją śliną i nałożył na oczy ślepca, który zaraz po tym, gdy obmył się w sadzawce, po raz pierwszy w życiu ujrzał piękno tego świata. Dzięki temu człowiek ten uwierzył, że Jezus jest Synem Boga Żywego i mógł oddać mu pokłon.
Niezwykłe, prawda?
Jak to jest możliwe, że ten człowiek przejrzał na oczy? Może jednak bardziej zasadne byłoby pytanie, kim jest Chrystus jeśli pozwala niewidomemu przejrzeć na oczy? Czy nie jest tak, że pragniemy ogarnąć rozumem cuda jakich Bóg nam udziela a nie chcemy przyjąć Go do naszego serca?
Może i Ty czujesz się niewidomy. Błądzisz po tym świecie w ciemności własnych grzechów, złych nawyków i pokus, szukając światła, które rozproszy mroki. Tym światłem jest właśnie Jezus, który otwierając nam oczy, pokazuje inny świat i posyła nas na wielką i ważna misję, zupełnie jak wtedy, gdy posłał św. Pawła.
Dlatego, zachęcamy Cię do podjęcia kolejnego wyzwania.
W tym czasie, gdy nie możesz zjednoczyć się z Jezusem bezpośrednio w Eucharystii oraz Sakramencie Pokuty i Pojednania, postaraj się zjednoczyć z nim w inny sposób.
Dołącz do swojej modlitwy wieczornej, rachunek sumienia z całego dnia oraz rozważ fragment Ewangelii z danego dnia w namiocie spotkania. Poprzez rachunek sumienia będziesz mógł spojrzeć na swoje życie, na to co złego dokonałeś i co dobrego uczynił przez Ciebie Bóg. Niech będzie on błotem, które Chrystus nałoży na Twoje oczy. Codzienny namiot spotkania, wskaże Ci jak kształtować swoje serce, by wypływało z niego jedynie dobro. Będzie ono reprezentowało ślinę Chrystusa, czyli cząstkę Niego samego, która w szczególny sposób nas dotknie.
Natomiast, gdy czas kwarantanny minie i udasz się do spowiedzi, spójrz na nią jako na sadzawkę Siloe, dzięki której Chrystus pozwoli Ci przejrzeć na oczy i pośle Cię byś pokazał innym jak wspaniałe są Jego dzieła!
Póki co #stayathome, by później móc założyć wygodne buty i iść za Chrystusem!
Do zobaczenia za tydzień!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz!
Podaj swoje imię