Zacznij od nowa! Odcinek 3 – Samaria

0
285

Cześć i czołem!

Jak co poniedziałek witamy Was serdecznie w kolejnym odcinku #zacznijodnowa!

Dzisiaj w troszkę w innej formie, ale żadne wirusy i inne kwarantanny nie przeszkodzą nam w pracy i działaniu prawda?

Tym razem fragment z Ewangelii św. Jana (całą liturgię słowa znajdziesz tu) – zmęczony Jezus marzy o łyku zimnej wody. Prosi o nią pewną kobietę. Nie byłoby tu nic dziwnego, gdyby nie fakt że Żydzi unikali kontaktów z kobietami, które nie były ich żonami. Jezus przełamuje tę barierę i zaczyna z nią rozmawiać. W dodatku owa kobieta była Samarytanką (a Żydzi i Samarytanie to tak średnio wtedy żyli w zgodzie). Rozmowa jednak się rozkręca i po pewnym czasie BUM! Kobieta przechodzi przemianę i$nbsp;odkrywa (teraz uwagaaa fanfary i chwila niepewności), że rozmawia z NAJPRAWDZIWSZYM MESJASZEM!

Czytając ten fragment należy zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt:
Idąc z Galilei do Judei czy odwrotnie to najszybsza droga przechodziła przez Samarię. Jednak Żydzi za wszelką cenę omijali te tereny i wybierali drogę o wiele dłuższą, bo na około.

A Jezus? Kolejny raz przełamuje granice i łamie kolejny schemat.
Teraz pytanie co my możemy z tego wynieść? Pomyśl, może taką Samarią jest dla Ciebie twój własny dom? Może z jakiegoś powodu starałeś się go unikać, albo omijałeś wykonywanie domowych obowiązków?
Teraz, kiedy najlepszą opcją jest siedzenie w domu, możesz przełamać swoje bariery!
Dlatego w tym tygodniu proponujemy Ci abyś szczególnie zwrócił uwagę na drugiego człowieka. Jezus podpowiada, że pokarmem jest wypełnianie woli Ojca. Tłumacząc z$nbsp;polskiego na nasze chodzi między innymi o posługę – posługę na rzecz bliźniego. Skoro już musisz być w domu to postaraj się pomóc swoim rodzicom w codziennych obowiązkach lub jeśli znasz jakąś starszą osobę, która potrzebuje pomocy to postaraj się zajrzeć do niej, pomóż jej w zrobieniu zakupów lub po prostu porozmawiaj z nią i otocz opieką. W takich prostych gestach najlepiej poznajemy samych siebie i stajemy się świadkiem Dobrej Nowiny. Wykorzystaj ten czas i spróbuj być najlepszą siostrą, bratem, córką, synem, matką czy ojcem.

Właśnie tego oczekuje od nas nasz Ojciec. Dlatego na wzór Chrystusa, bądźmy siewcami miłosierdzia, szczególnie w tak trudnym czasie.

Jeszcze raz: NIE OMIJAJ SWOJEJ SAMARII!

Trzymajcie się ciepło w domkach
Do zobaczenia za tydzień!

Artur & Wiktoria!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz!
Podaj swoje imię