Niezwykłe 5 dni

0
665

18 lutego 2020 r. dla kilkudziesięciu nastolatków stał się pamiętną datą. Właśnie tego dnia ich pragnienie spotkania z drugim człowiekiem i chęć poznania recepty na szczęście sięgnęła zenitu.

Już o 14:00 oazowa Betania tętniła życiem, wtedy jeszcze odrobinę nieśmiałych i odrobinę zagubionych uczestników. 

Wszystko dynamicznie ulegało zmianie. Już pierwsza Eucharystia pokazała, że to nie będzie zwykłe 5 dni, wszyscy zdali sobie sprawę, że w tym miejscu będą działy się niezwykłe rzeczy. 

Każdego ranka spotykaliśmy się w kaplicy, aby wielbić Boga psalmem, po czym udawaliśmy się na śniadanie. Po radosnym wypełnieniu dyżurów pędziliśmy na śpiew, gdzie z ogromnym entuzjazmem uczyliśmy się nowych pieśni. Nie mogło zabraknąć spotkań w małych grupach, na których zatrzymywaliśmy się nad wydarzeniami z naszego życia i zgłębialiśmy kolejne prawdy kerygmatu. Wreszcie kulminacyjny moment dnia – Eucharystia, na której odkrywaliśmy czy jesteśmy w stanie zasłużyć na Niebo, jak przyjaźnić się z Panem Jezusem, czy jest coś co może nas odłączyć od Miłości Pana Boga i co znaczy, że Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem. Po uczcie dla ducha, biegliśmy na obiad, aby nabrać sił na wspólną rekreację. Począwszy od speed-dating’u, na którym jeszcze lepiej się poznawaliśmy, poprzez wymagającą grę terenową, podczas której przemierzając Pionki mieliśmy okazję dowiedzieć się co nieco o życiu  założyciela Ruchu Światło – Życie ks. Franciszka Blachnickiego, kończąc na emocjonującej rywalizacji sportowej tworzyliśmy cudowną wspólnotę, która zapominała o wirtualnym świecie. 

W piątek nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Popołudniowe zajęcia zastąpione zostały celebracją pokutną, a wszystko po to, żeby jeszcze bardziej zbliżyć się do Pana Jezusa i uświadomić sobie jak wiele zrobił dla każdego z nas! Tego dnia również nadszedł również czas na spowiedź. Było to przepiękne spotkanie z Bożym Miłosierdziem, po którym wspólnie uwielbialiśmy Pana Jezusa. 

W trakcie rekolekcji nie zabrakło niespodzianek – odwiedził nas  Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu ks. Jarosław Wojtkun, który sprawował Eucharystię i wygłosił do nas Słowo. Tłusty czwartek mogliśmy świętować wspólnie z moderatorem Diakonii Misyjnej naszej diecezji dk. Pawłem Łęckim, dzięki czemu włączyliśmy się w akcję „Mandazi dla Afryki” wspierając naszą misjonarkę Magdę. 

Wraz z końcem ferii, nieubłaganie nadszedł również koniec rekolekcji. Wszyscy napełnieni mocą Bożego Ducha opuściliśmy Pionki, aby móc dzielić się Miłością z tymi, których spotkamy na pustyni codzienności – „Bo my nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4, 20). 

W ciągu tych 5 dni doświadczyliśmy naprawdę wielu Bożych rzeczy, a to wszystko za sprawą Oazy Ewangelizacji, której namiastkę możecie obejrzeć poniżej. 

Chwała Panu za ten czas!