Oaza Rekolekcyjna Diakonii Wyzwolenia

0
776

Diakonia Wyzwolenia. Znacznej większości oazowiczów kojarzona z Krucjatą Wyzwolenia Człowieka. I bardzo dobrze. Jednak myśląc o KWC od razu w głowie mamy jedno: ABSTYNENCJA i kropka. Rzadko kiedy zastanawiamy się czy czasem nie chodzi w tym wszystkim o coś więcej.

A żeby tego „czegoś więcej” się dowiedzieć powstały rekolekcje Diakoni Wyzwolenia. W dniach 19-23.02 zebraliśmy się w obleganej przez całe ferie Dąbrówce. Większość stanowiły małżeństwa, rodziny, ale znalazły się też dwie odważne młode dziewczyny, które postanowiły otworzyć drzwi, kiedy zapukano do nich z propozycją uczestniczenia w tych rekolekcjach.

Przez ten czas odkrywania wolności prowadził nas o. Marian Piwko, świadek życia i działalności księdza Franciszka Blachnickiego.

Jeśli ktoś przyjechał dowiedzieć się jak przysłowiowo tłuc butelki z alkoholem w sklepach to musiał się mocno zdziwić, bo o. Piwko stosunkowo niewiele mówił o abstynencji. I wcale się temu nie dziwię, bo przecież w temacie KWC to o niepiciu alkoholu wiemy najwięcej. Przede wszystkim pokazywał nam na czym polega wolność i bycie dzieckiem Bożym.

Był to bardzo intensywny czas działania, uczenia się jak służyć, zasilania wojska Gedeona.

Autor: Karolina Majchrzak