Wszystko od nowa – ORD 2020

0
346

Kiedy byłam jeszcze mała i widziałam Ruch Światło-Życie z zupełnie innej perspektywy, wydawało mi się, że w formacji oazowej bycie uczestnikiem kończy się na etapie animatorstwa – od I°ODB do III°ONŻ, a potem pozostaje już tylko służba i oglądanie, jak wzrastają inni oraz poczucie tego, że brakuje tej dziecięcej radości z odkrywania drogi do świętości. Z każdym kolejnym stopniem dostrzegałam, jak bardzo się myliłam. I po Oazie Rekolekcyjnej Diakonii w Dąbrówce (16.02-19.02.2020 r.) jeszcze mocniej rozumiem powiedzenie, że człowiek uczy się całe życie.

Przez 4 kolejne tematy – Światło-Życie, nowy człowiek, nowa wspólnota, nowa kultura mieliśmy czas na to, by poznać Ruch od nowa. Od historii ks. Franciszka Blachnickiego, po naszą rolę w Ruchu, do Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie przypomnieliśmy sobie, że w Oazie nasza droga nigdy się nie kończy – od uczestnika, przez animatorstwo, a następnie Domowy Kościół. W naszej drodze do świętości jesteśmy cały czas razem, we wspólnocie. To pomaga wzrastać w Nowej Kulturze – zarówno w dobrych chwilach, jak i we wzajemnym wsparciu w trudnościach.

Teraz wiem, że niezależnie od tego, czy do końca życia będę związana z Ruchem, czy pójdę inną drogą – swoim postępowaniem zawsze będę dawać świadectwo, nad którym muszę pracować. Teraz moim zadaniem jest nieść dalej dobro, które otrzymałam – dzięki Bożemu słowu, Niepokalanej i Chrystusowi, z którymi spędziłam jeszcze mocniej te kilka dni. I to piękno formacji nigdy się nie skończy – każdy kolejny dzień będzie okazją do rozpoczęcia wszystkiego od nowa.

Fot. na Facebooku – an. Kasia Nowocień

Fot. na stronie (poniżej) – p. Tomasz Bis