KODA i KAMuzO 2020

0
783

W dniach od 7 do 16 lutego 2020r. w Domu Rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie im. Ks. Kazimierza Mazura w Dąbrówce k. Sulejowa odbywały się rekolekcje, przygotowujące naszych oazowiczów do posługi animatora.

Przez 10 dni młodzi pod kierunkiem s. Małgorzaty Kobylarz i ks. Krzysztofa Dukielskiego, diecezjalnych moderatorów Ruchu, mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w Kursie Oazowym dla Animatorów (po III0ONŻ) i Kursie Animatorów Muzycznych Oaz (po II0ONŻ). Nie zabrakło także niezastąpionego na szkole biblijnej ks. Marcina Dąbrowskiego, czy s. Agnieszki Szczęsnej.

Każdego dnia uczestniczyliśmy w wykładach na Szkole Liturgicznej, Szkole Animatora Wspólnoty i ABC Formacji Animatora prowadzonych przez kadrę wychowawczą. Odbyły się także zajęcia z psychologiem p. Pawłem, który udzielił cennych informacji na temat zarządzania emocjami i podzielił się sposobami na radzenie sobie w sytuacjach stresowych.

Poza samą nauką uczestniczyliśmy w spotkaniach m.in. z ks. Rektorem Jarosławem Wojtkunem i Parą Diecezjalną Domowego Kościoła Państwem Ewą i Grzegorzem Styśkami. Zawitali do nas także pasterze naszej diecezji – bp Henryk Tomasik oraz bp Piotr Turzyński, którzy przewodniczyli nabożeństwom.

Niezapomnianym punktem rekolekcji była nasza wizyta 11 lutego w Światowy Dzień Chorego w Środowiskowym Domu Samopomocy w Dąbrówce. Zostaliśmy tam zaproszeni przez p. kierownik, by wspólnie z chorymi i starszymi osobami uczestniczyć w Ofierze Mszy Św. koncelebrowanej przez ks. Dukielskiego i ks. Proboszcza Grzegorza Wójcika.

Dzięki zaangażowaniu Diakonii Misyjnej na KODA i KAMuzO miała miejsce akcja „Mandazi dla Afryki”, w trakcie której dzięki wielkim sercom naszych kandydatów na animatorów udało się zebrać ponad 600 złotych na cele misyjne. Można było kupić pączka lub afrykańskie gadżety, takie jak torby, drewniane sztućce czy różańce wykonane ręcznie przez kobiety z Kenii i Tanzanii.

Jako tegoroczni kodowani możemy śmiało przyznać, że był to wspaniały czas, w trakcie którego wraz z mieszkańcami Dąbrówki stanowiliśmy jedną wspólnotę. Przed nami marcowa weryfikacja, a potem wyjazd na oazy wakacyjne jako pełnoprawni animatorzy.