Tam, gdzie spadła gwiazda betlejemska

0
657

„Idźcie za Jezusem. I poszliśmy.” W sobotę 4 stycznia 2020 roku animatorzy spotkali się wraz z Domowym Kościołem na wspólnym łamaniu opłatka w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. To szczególny moment w ciągu roku. Sam Franciszek Blachnicki zachęcał do celebrowania Bożych narodzin w gronie oazowym.

Rozpoczęliśmy najlepiej, jak się dało. Jak powiedział odpowiedzialny Diakonii Liturgicznej: nie ma lepszego miejsca do zawiązania wspólnoty od Eucharystycznego stołu – dlatego to właśnie w kaplicy seminaryjnej zaczęło się sobotnie popołudnie. Homilia biskupa Piotra Turzyńskiego obfitowała w wiele ciekawych spojrzeń na rodzinę i obecność z niej Chrystusa. Święta rodzina jest mocna, bo Chrystus jest w centrum, rodzina to miłość ojca, która zabezpiecza i miłość matki, która jest delikatna – mogliśmy usłyszeć z ust biskupa Piotra.

Nie zabrakło tradycyjnego kolędowania wraz z Diakonią Muzyczną. Zanim zgromadziliśmy się na łamaniu opłatka, mieliśmy jeszcze czas, by spędzić chwilę w swoich diakoniach. Następnie nareszcie mogliśmy złożyć sobie życzenia. To wyjątkowa chwila i chyba jedyna taka w roku, kiedy możemy szczerze podziękować sobie za obecność, powiedzieć „lubię Cię”, „modlę się za Ciebie”, „chcę Cię znać do końca życia” i mnóstwo innych słów, które zdecydowanie częściej powinniśmy wypowiadać w ciągu roku.

Tym, których zabrakło tego popołudnia, życzymy, by każdy Wasz dzień mógł być takim stanięciem w prawdzie, gdzie nie boimy się mówić tak pięknych słów wobec naszych przyjaciół. Razem idźmy za Jezusem i bądźmy prorokami dobrej nowiny tam, gdzie gwiazda betlejemska jeszcze nie spadła. Do zobaczenia za rok!