Listopadowa Oaza Modlitwy Nowego Życia

0
401

Zimny weekend.

Szaro buro i ponuro.

Za oknem mróz.

Nic, tylko herbatka i leżeć w łóżku, by zastanawiać się nad sensem życia. Pewnie taki mógłby być poprzedni weekend, ale nie z nimi i nie tam. Gdzie? W Pionkach z ludźmi, którzy odważyli się przyjechać w tak złą pogodę na Oazę Modlitwy.

Gdyby ktoś spytał mnie, po co jechać na OMa, to odpowiedziałbym jedno – jeśli chcesz zobaczyć, po co to robię, to pojedź tam. Modlitwy nigdy dość, radości od Sasa do Lasa, obecności dobrych ludzi ogrom.

Dobry czas Bożych rekolekcji pod patronatem Ducha Świętego w Pionkach odbył się w miniony weekend. Wspólnie rozgrzaliśmy te chłodne dni poprzez wspólną integrację, modlitwę, a nawet film! I to nie byle jaki. Wydawać by się mogło, że nudny, gdyż opowiadał o tak popularnym w dzisiejszych czasach temacie – aborcji. Jednak wspólnie uznaliśmy, że tak ważnego wątku nie należy pomijać – trzeba o tym mówić. Rozwiązywaliśmy także test osobowości, by poznać lepiej siebie i zobaczyć, jakie mamy mocne i słabe cechy. To bardzo ważne dla młodych ludzi, którzy wchodzą w dorosłość. Czas tych rekolekcji był nie tylko czasem zabawy, ale także ukazania nam, jak ważny jest Duch Święty w naszym życiu. Z Pionek wyjechaliśmy z ogromną energią, dobrym humorem, a także większym poczuciem Ducha w trudach naszej codzienności. Jedno jest pewne – Betania to miejsce, gdzie nawet ponury weekend nie jest taki groźny!

A Ty dołączysz się do nas następnym razem? Cóż, zostaje mi tylko Cię zachęcić i oczekiwać w Pionkach. Odwagi!