Dla kogo Niepokalana może być wzorem do naśladowania?

0
562

Odpowiedź na to i inne pytania poznawali uczestnicy październikowej Oazy Modlitwy, która odbyła się w pionkowskiej Betanii w ostatni weekend października.
W ten weekend spojrzeliśmy na Niepokalaną chyba z każdej możliwej perspektywy. 

Piątek – Maryja jako wzór mamy 

Tego dnia patrzyliśmy na Maryję w kontekście mamy, Boga, ale także każdego z nas. Podczas kazania mogliśmy usłyszeć, o tym jak wielką moc ma różaniec. Ksiądz Wojtek przybliżył nam także  jaką mamą była Maryja. Bez wątpienia była bardzo troskliwa, troszczyła się nie tylko o swojego syna, ale także wszystkich ludzi dookoła. Usłyszeliśmy też, że była wyrozumiała i oddana. 

Sobota – Maryja jako wzór kobiety 

Jaką kobietą była Maryja? W sobotę staraliśmy się zdobyć odpowiedź na to pytanie na spotkaniach w grupach. Udało nam się ustalić, że była kobietą bezgranicznie oddaną Bogu, pokorną, ufną i czystą. Kwestię czystości poruszaliśmy także podczas spotkania z Panem Jackiem Pulikowskiem, który mówił nam o czystości, miłości i relacjach damsko męskich. Wieczorem podczas adoracji zamierzaliśmy się Jezusowi za pośrednictwem naszej Mamy. 

Niedziela – Maryja jako wzór człowieka 

Mogłoby się wydawać, że Maryja jest wzorem do naśladowania głównie dla kobiet, ale nic bardziej mylnego. Każdy z nas jest powołany do miłości i do wypływających z niej działań. Każdy z nas może podobnie jak Niepokalana kochać drugiego człowieka i oddać się Bogu. Podczas spotkań w grupie mówiliśmy o tym, co możemy robić w naszym codziennym życiu, żeby naśladować Maryję. 

Ten czas weekendowych rekolekcji pozwolił nam na nowo odkryć Niepokalaną i oddać Jej wszystkie nasze trudności, bo przecież nikt nie zrozumie lepiej niż Mama. W czasie Oazy Modlitwy odbyła się także premiera najnowszego projektu Diakonii Komunikowania Społecznego i przyjaciół – bloga oazowego „Targowisko”, na którego serdecznie Was zapraszamy.