Tajna służba w radomskiej Oazie

0
1146
Na tę Szkołę Animatora czekał niejeden animator. Specjalnie przygotowane spotkania, nieco zmieniony plan dnia, a także ściśle tajne informacje w tajemniczych, białych kopertach z zaproszeniami do posługi.
Już od piątkowej mszy prymicyjnej Neoprezbiterów A.D. 2019 wiemy, że wszystko co otrzymaliśmy, wszystko czym żyjemy, co robimy, jest darem od Boga i dla Boga. Każda umiejętność i każde działanie jest właśnie dla Niego – dzięki niemu możemy być animatorami, ludźmi pełnymi pasji i talentów, z nim możemy wszystko. Nie zabrakło oczywiście błogosławieństwa prymicyjnego. Po chwili oddechu nadszedł czas na emocjonującą chwilę. Gdy weszliśmy do kaplicy, w której czekało już miejsce na Najświętszy Sakrament od razu mogliśmy zauważyć tajemnicze białe koperty, leżące na ołtarzu. Z radością podchodziliśmy do Chrystusa, by odpowiedzieć „tak” na jego wezwanie do służby. Po wspólnej modlitwie mogliśmy poświęcić chwilę drugiej osobie lub posilić się pysznymi frytkami, by wesprzeć wyjazd naszej a. Magdy Kowalik na misję.
W sobotni poranek do grona animatorów diecezji radomskiej dołączyły 63 osoby pełne energii i radości do działania. Mieliśmy okazję spotkać się w grupach według stopni, na których będziemy posługiwać, a później – uczestniczyć w Diecezjalnych Dniach Młodych.
W niedzielę, w uroczystość Trójcy Świętej oficjalnie poznaliśmy swoje diakonie wychowawcze. Świadomi tego, że działa w nas święta Trójca święta powróciliśmy do swoich domów, by przygotować się do spełnienia słów – wypowiedziach w tym roku, w zeszłym lub wiele lat wcześniej – „pragnę służyć z radością”.