Hierarchia wartości

0
626

Trzeci weekend maja był dla oazowiczów okazją do zastanowienia się nad hierarchią wartości w swoim życiu. Taki właśnie był temat majowej Oazy Modlitwy. Przypatrując się świadectwu Sługi Bożego Carlo Acusina, rozmyślaliśmy nad tym, co przynosi nam radość, czemu poświęcamy nasz czas i jak możemy rozwijać swoje talenty w Kościele.

Na piątkowej Eucharystii diakon Piotr Czyż przytoczył cytat św. Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na właściwym miejscu”, który stał się dla nas okazją do refleksji. Po wspólnym odśpiewaniu litanii Loretańskiej, ks. Michał Podsiadły wprowadził nas w temat kierownictwa duchowego. Usłyszeliśmy też świadectwo o tym, jak ważne jest towarzyszenie na drodze wiary.

W sobotę odwiedziliśmy Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu. Posłuchaliśmy konferencji ks. Marka Dziewieckiego o powołaniu: najpierw do bycia człowiekiem (a nie bogiem czy zwierzęciem), potem do świętości (czyli stawania się najlepszą wersją siebie), a na koniec do małżeństwa, kapłaństwa lub życia konsekrowanego. Po obiedzie, alumni oprowadzili nas po seminarium, opowiadając o życiu kleryka. Mieliśmy również okazję do integracji przy grillu i w tańcu. Zwieńczeniem wizyty w Seminarium był koncert zespołu „Jak Najbardziej!” i apel jasnogórski. W niedzielę ponownie zastanowiliśmy się nad hierarchią w naszym życiu poprzez alegorię „Bożego ołówka”, który, aby dobrze pisał musi zostać ostrugany.

Ostatnia Oaza Modlitwy w tym roku formacyjnym była dla nas niezapomnianym czasem. Słowa, które na niej usłyszeliśmy, długo pozostaną w naszych sercach.