Świadek po prostu

0
279
Poniedziałku nie można zacząć lepiej, niż udziałem w Celebracji. W Bazylice mniejszej św. Kazimierza w Radomiu rozważaliśmy fragmenty Bożego słowa, a naszym drogowskazem było „Świadectwo”.
Podczas ósmej już celebracji w poniedziałek, 15 kwietnia, zastanawialiśmy się jak dawać świadectwo w dzisiejszych czasach. Nie musi być ono ogromne, nie musi doprowadzić od razu do nawrócenia czy uzdrowienia. Możemy pokazać Chrystusa prostymi znakami – nosząc oazowe koszulki czy opaski z religijnymi napisami. Po kazaniu ks. Pawła Krasińskiego doświadczeniem dawania świadectwa podzielił się an. Łukasz. Następnie modliliśmy się za członków wspólnoty deuterokatechumenatu – naszych tegorocznych uczestników I°ONŻ. Na koniec nie zabrakło oczywiście integracji przy poczęstunku oraz pamiątkowego zdjęcia.
Następna, dziewiąta już celebracja odbędzie się 7 maja (wtorek) o godzinie 19:00 w parafii pw. bł. Annuarity w Radomiu. Podczas tego nabożeństwa będzie możliwość przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka – z racji rozważania tekstów na temat drogowskazu „Nowa Kultura”. Partnerami akcji są oazowicze z parafii pw. bł. Annuarity oraz Diakonia Wyzwolenia z ks. Wojciechem Pawłowskim na czele!