W świecie wartości

0
704

W dniach 5-7 kwietnia 2019 roku, w Ośrodku Oazowym „Betania” w Pionkach obyła się Oaza Modlitwy Nowej Drogi, na którą przybyło ok. 100 uczestników. Niektóre osoby po raz pierwszy przyjechały na taką oazę, dlatego, aby móc lepiej się poznać, w piątek odbył się wieczorek integracyjny. Był on dla nas okazją do poznania swoich imion i zainteresowań.

W trakcie oazy przybliżone nam zostały sylwetki dwóch postaci – św. Stanisława Kostki i bł. Karoliny Kózkówny. Podczas spotkań w grupach, poznawaliśmy ich życiorysy oraz ustalaliśmy, jakimi wartościami kierowali się oni w swoim młodym, krótkim, ale jakże pięknym życiu. Poranne konferencje oraz słowo głoszone w trakcie Eucharystii uświadomiły nam, że zarówno
bł. Karolina jak i św. Stanisław, to dla nas idealne wzory do naśladowania w naszej codzienności. Ich sylwetki pokazują, że świętość jest możliwa do osiągnięcia przez każdego z nas.

To jednak nie koniec wspaniałych przeżyć…

W piątkowy wieczór, uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej, której rozważania ukazały, że naszym obowiązkiem jest troska o swoje życie oraz o życie innych, zwłaszcza tych najmniejszych, gdyż Bóg mówi: „Nie zabijaj!”.

Sobotnie popołudnie również dostarczyło nam wielu wrażeń. Stało się to za sprawą gry terenowej „Rosnę”. Jej poszczególne etapy przybliżyły, co się dzieje w trakcie rozwoju prenatalnego człowieka. To niesamowite, że składa się on z tak wielu, skomplikowanych etapów.

Wieczorem odbyła się adoracja, podczas której dokonaliśmy rachunku sumienia i rozeznaliśmy nad jakimi sferami naszego życia, powinniśmy jeszcze popracować.

Ta Oaza Modlitwy pokazała nam, że warto walczyć o to, by w naszym życiu były obecne same dobre wartości. Myślę, że był to wspaniały i Boży czas!