Najpierw Bóg, potem drugi człowiek i dopiero „ja”

0
801

W dniach 29-31 marca w pionkowskiej Betanii odbyła się Oaza Modlitwy, w której uczestniczyło 130 osób. Prowadzili ją diecezjalni moderatorzy naszej oazy – Siostra Małgorzata Kobylarz oraz Ksiądz Krzysztof Dukielski wraz diakonią wychowawczą. Ośrodek przepełniony był Duchem Świętym, który zamieszkał w tak wielu młodych ludziach. Nie brakowało tam uśmiechu i radości.

Pierwszego dnia mieliśmy przyjemność gościć pana Karola Malewicza, był On kiedyś animatorem w naszym Ruchu, dziś po wielu latach posługi to On potrzebuje pomocy. Ma chorą córeczkę – Martę. Pan Karol zachęca każdego do zostania wolontariuszem DKMS lub jeśli jesteś już pełnoletni do osobistego zapisania się do bazy dawców szpiku. Każda pomoc się liczy, więc wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z oazowymi moderatorami. Zachęcamy także do modlitwy za Martę i jej rodzinę!

Cała Oaza Modlitwy poświęcona była wyjątkowej a zarazem również młodej osobie – Helenie Kmieć. Wyjechała ona 8 stycznia 2017 roku do Boliwii jako misjonarka, by tam służyć i pomagać siostrom służebniczkom w prowadzeniu misyjnej placówki i opiece nad dziećmi. Niestety po krótkim czasie pobytu tam, 24 stycznia napadnięto na ochronkę dla dzieci, czego skutkiem była śmierć Heleny. Ta kobieta może być wspaniałym wzorem dla każdego z nas, nie bała się służyć drugiemu człowiekowi, nie bała się również zawierzyć swojego życia Bogu, była bardzo religijną osobą i brała udział w wydarzeniach takich jak, np. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Na jednym z oazowych kazań naszego Księdza Moderatora usłyszeliśmy, że w naszym życiu powinien gościć porządek – „Najpierw Pan Bóg, potem drugi człowiek i dopiero «ja»”. To zdanie towarzyszyło nam przez całe trzy dni i myślę, że będzie z nami na dłużej. Mieliśmy również przyjemność uczcić w czasie tego weekendu urodziny Księdza moderatora, nie mogło zabraknąć odśpiewanego „sto lat” oraz symbolicznego tortu. Cieszymy się, że możemy takie uroczystości obchodzić razem jako jedna, wielka Boża rodzina.

Podczas Oazy Modlitwy odbyła się również weryfikacja kandydatów na animatorów z tegorocznego KODA i KAMuzO. Wiele młodych osób uczyło się, aby odpowiedzieć na te trudniejsze jak i łatwiejsze pytania, jednak najważniejsza nie była ocena a zdobyte informacje, które na pewno przydadzą się w dalszej formacji i posłudze animatorskiej. Prosimy o modlitwę za każdego z nich, aby byli gotowi oddawać siebie w służbie innym i zawsze stawiać Boga na pierwszym miejscu w swoim życiu!