Zaśpiewajmy od serca!

0
956

Co robić w grudniowy wieczór, gdy przejadły się już wszystkie świąteczne potrawy? Jak przedłużyć radosne świętowanie? I przede wszystkim jak podzielić się miłością płynącą od NarodzonegoChrystusa?

Odpowiedź na powyższe pytania znalazła Diakonia Społeczna Ruchu Światło –Życie naszej diecezji. Członkowie diakonii, wraz ze swoim moderatorem księdzem Krzysztofem Bochniakiem, zorganizowali Charytatywny Koncert Kolęd i Pastorałek. Chcieli w ten sposób wesprzeć 3-letniego KrzysiaCzuprynaoraz jego bliskich. Krzyś od urodzenia zmaga się
z ciężką chorobą EB – pęcherzowe oddzielenie naskórka typ dystroficzny recesywny.

28 grudnia na radomskim Starym Mieście, wypełniony po brzegi dobrymi ludźmi kościół św. Wacława, rozbrzmiał śpiewem. Wwykonanienajpiękniejszych kolęd i pastorałekzaangażowały się dzieci i młodzieżoraz wszyscy obecni na koncercie. Gościnnie wystąpił także zespół Guzowianki. Można było usłyszeć takie utwory jak: Wśród nocnej ciszy, Gore gwiazda, Pastorałka od serca do ucha, Mario czy już wiesz, oraz wiele innych.

Krzyś wraz z rodzicami i bratem także uczestniczył w koncercie. Był bardzo szczęśliwy. Modliliśmy się za niego podczas Mszy Świętej, której przewodniczył Moderator Diecezjalny Ruchu Światło – Życie – ksiądz Krzysztof Dukielski.

Dzięki okazanej dobroci uczestników koncertu udało się zebrać pieniądze, które umożliwią Krzysiowi zakup specjalistycznych opatrunków, bez których chłopiec nie jest
w stanienormalniefunkcjonować.

Pięknie wykonane kolędy, ważny cel przyświecający koncertowi oraz szczere „Dziękuję” Krzysia sprawiły, że niejednemu z nas zakręciła się łezka w oku.

Autor: an. Karolina Sowa