#WOLNOŚĆ 2018 – za nami Wielki Bal Andrzejkowy!

0
1010

Diecezjalny Bal Andrzejkowy to największa tego typu impreza w diecezji. Ten niezwykły bal już po raz drugi zgromadził młodzież z całej diecezji na wspólnej zabawie. W zeszłym roku młodzi bawili się w Wierzbicy. Tegoroczna impreza odbyła się w PSP nr 10 na radomskich Glinicach z rekordową liczbą uczestników, która przekroczyła 800 osób. Świetna muzyka, bogate kolorowe światła, gorąca atmosfera – podczas Diecezjalnych Andrzejek jeszcze nigdy nie narzekano na nudę!

Oazowicze, ale nie tylko, kolejny raz udowodnili, że można świetnie bawić się w duchu Nowej Kultury, czyli bez alkoholu i różnego rodzaju używek. Motyw andrzejek oraz hasło #WOLNOŚĆ, nawiązywały do tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, dlatego bal rozpoczął się uroczystym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego oraz pięknym, tradycyjnym polonezem. Uczestnicy balu byli świadkami otwarcia nowej strony Ruchu Światło-Życie naszej diecezji, którą oficjalnie, po raz pierwszy, uruchomił ks. bp Henryk Tomasik. Tradycyjnie, cały czas trwania imprezy, działała specjalnie zorganizowana, wyciszona strefa adoracji Najświętszego Sakramentu. Była też możliwość skorzystania ze spowiedzi. Dla młodzieży hucznie świętującej andrzejki, bardzo bliskie okaza

ło się powiedzenie „do tańca i do różańca”. Na zakończenie wspólnej zabawy, tuż przed północą, główne miejsce na scenie zajął Pan Jezus ukryty w Najświętszym Sakramencie. „Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!” – zaśpiewali wszyscy głośno.

W kuluarach już mówi się o pomysłach na przyszły rok. Jeśli dojdą one do skutku, to wtedy będzie się działo!

Zajrzyj koniecznie do galerii!