Z sieci do Sieci! — relacja z wrześniowej Oazy Modlitwy OND

0
753

W dniach 24-26 września w dobrze nam znanej „Betanii” w Pionkach odbyła się Oaza Modlitwy dla stopni Oazy Nowej Drogi. Uczestniczyło w niej ok. 80 osób. Tematem przewodnim rekolekcji było hasło: „Z sieci do Sieci”. Wraz z błogosławionym Carlo Accutisem, który na sieci znał się jak mało kto, zastanawialiśmy się, jak zostać uwolnionym ze zniewolenia, którym jest Internet.

Od początku zauważyliśmy, jak bardzo ważna jest dla nas wspólnota, szczególnie w tym trudnym czasie. W piątek na Mszy Św. usłyszeliśmy od moderatora Diakonii Komunikowania Społecznego ks. Kacpra Piotrowskiego-Stajniaka, jak ważna jest sieć internetowa, chociażby w Ruchu Światło-Życie oraz jak ważne jest umiejętne z niej korzystanie. Podczas modlitwy wieczornej, prosiliśmy Pana Jezusa o uwolnienie z sieci, które uniemożliwiają nam życie w wolności. Sobotni dzień minął na poznawaniu dobrych stron Internetu, a szczególnie sposobów ewangelizacji online. Oczywiście przykładem, stał się bł. Carlo. W czasie Eucharystii od moderatora diecezjalnego ks. Krzysztofa Dukielskiego dowiedzieliśmy się, jak Chrystus chce nas uwolnić ze zniewolenia. Dużym ubogaceniem rekolekcji było dzielenie się własnymi doświadczeniami, świadectwami przez animatorów.
Nie brakowało nam także zabawy. Wzięliśmy chociażby udział w grze terenowej oraz wieczorze pogodnym.
Podczas wieczornej adoracji, za wstawiennictwem dobrze poznanego nam bł. Carla, prosiliśmy Pana Jezusa, byśmy byli zawsze w Jego Sieci.

Dzięki rekolekcjom dostrzegliśmy, że dobrze wykorzystane media mogą nam pomóc być bliżej Boga i drugiego człowieka. Za przykładem bł. Carla chcemy być wplątani w najlepszą sieć — Sieć Chrystusową.

an. Kacper Kozłowski

Zdjęcia: an. Kacper Kozłowski, an. Kajetan Wójcik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz!
Podaj swoje imię