Czerwcowa Oaza Modlitwy – Relacja z Bogiem i ludźmi

0
636

Ponownie po trudnym doświadczeniu pandemicznej rozłąki w ośrodku oazowym „Betania” w Pionkach, zebraliśmy się, pragnąc przyjąć i odpowiedzieć na Boże powołanie do pójścia ścieżkami Światła i Życia.

Tematem tej Oazy Modlitwy były relacje, ta najważniejsza czyli relacja Boga z człowiekiem oraz relacje międzyludzkie oraz wartość wspólnoty. Podczas Eucharystii, modlitw, spotkań w grupach oraz wspólnym wyjściu nad zalew, rozważaliśmy na jakim fundamencie powinny się opierać więzi, które tworzymy i w których trwamy. Podczas jednego ze spotkań w grupach opracowaliśmy pewnego rodzaju Dekalog opisujący, jakie powinny być relacje. Każdy uczestnik mógł powiedzieć, co według niego jest najważniejsze w relacjach, a następnie każda z tych myśli zostawała zapisana na kartkach, które dumnie zawisły w refektarzu. Podczas modlitw wszyscy uczestnicy mogli prosić o łaski, które miały im pomóc w dobrych relacjach, a następnie otaczaliśmy każdego wstawienniczą modlitwą. Wspólnie uwielbialiśmy Boga śpiewem i naszą obecnością wokół Jego ołtarza.
Budowaliśmy i odnawialiśmy więzi, także integrując się podczas wieczoru pogodnego, jak również w wolnych chwilach między punktami programu poprzez grę w świetnie znanego wszystkim „Ziemniaka”. Ten piękny czas był dla wielu z nas przedsmakiem tego co czeka nas w czasie Oaz wakacyjnych. Nie możemy się już doczekać wyjazdu na rekolekcje!
Igor Papiński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz!
Podaj swoje imię