Powrót animatorów do oazowego domu

0
653

Za nami intensywny czas Szkoły Animatora. Jak wiadomo, wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, dlatego po raz kolejny 28 maja Pionkowska Betania wypełniła się oazowiczami. Towarzyszącym nam przez te dni drogowskazem było świadectwo.

Jak świadczyć o Jezusie Chrystusie w dzisiejszym świecie?

Przede wszystkim trwać blisko Niego. «Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza». (J 7, 37-38).

Jak jednak podołać temu trudnemu zadaniu w sensie praktycznym?

Pomocne wskazówki i rady otrzymaliśmy podczas warsztatów przygotowanych przez Diakonię Ewangelizacji. Nauczyliśmy się technik, które ułatwią nam stworzenie szczerej wypowiedzi, niezależnie od niesprzyjających okoliczności czy małej ilości czasu.

Szkoła Animatora to także czas dla wspólnoty; wspólnych rozmów, uśmiechów, bycia razem! Dlatego cieszymy się obecnością nowych animatorów KODA 2021. W sobotni wieczór, po wnikliwej weryfikacji, zostali uroczyście włączeni do wspólnoty Animatorów Ruchu Światło-Życie diecezji Radomskiej, by chwilę później otrzymać posłanie do służby na oazach wakacyjnych. Zanim jednak posłani do świadectwa, najpierw zostaliśmy umocnieni łaskami Ducha Świętego i pobłogosławieni przez naszych kapłanów. Po tak intensywnych wydarzeniach, dzień święty postanowiliśmy święcić ciesząc się swoją obecnością we wspólnocie.

My już zbieramy siły na oazy wakacyjne i mamy nadzieję, że Ty także!

Do zobaczenia!

an. Gabrysia Roczkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz!
Podaj swoje imię