Celebracja IV drogowskazu – KOŚCIÓŁ

0
139

W środę w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej spotkaliśmy się na czwartej już w tym roku Celebracji Słowa Bożego. Nabożeństwo poprowadził dla nas diakon Dominik Idziak. Skupialiśmy się na tajemnicy kościoła oraz głębi wspólnoty, do której przyciągnęła nas miłość Boga.

W pierwszym czytaniu mogliśmy usłyszeć o rozmowie Mojżesza z Bogiem, w drugim czytaniu usłyszeliśmy, że Pan wciąż darzy swój naród wybrany odwieczną miłością i daje mu nadzieję na nowe przymierze. W Ewangelii Jezus ukazał się po raz trzeci uczniom po swoim zmartwychwstaniu. W czasie posiłku zadał 3 razy pytanie Piotrowi „Czy kochasz mnie więcej aniżeli Ci?”, następnie posłał go aby pasł Jego owce.

W czasie kazania diakon posłużył się zasłyszanym niegdyś od pewnego księdza porównaniem Kościoła do orzecha. Kościół z wierzchu jest zimny i twardy, jednak to wnętrze jest najważniejsze i to w nim jest owoc i coś smacznego. Jeśli skupimy się jedynie na skorupie to nic nie zyskamy, nie odkryjemy prawdziwej wartości kościoła i wspólnoty. Zwrócił także uwagę, że każdy ma jakieś wyobrażenia różnych rzeczy, sytuacji, osób, wspólnot. Jednak, czy będziemy potrafili kochać to wszystko, kiedy wyobrażenia znikną? Kiedy rzeczywistość ukarze nam zupełnie coś innego niż na początku sobie sami wyobrażaliśmy?

Przytoczył nam również słowa papieża Franciszka „Twoje wyobrażenia są mniejsze niż Twoja rzeczywistość”. Zauważył również, że jeśli się kogoś kocha, nie obraża się go, nie poniża, ale stara się docenić takim, jaki jest, to pomoże mu się podnieść i rozpromienić. Przesłanie, jakie nam pozostawił na koniec to abyśmy pamiętali, że we wspólnocie to Bóg jest najważniejszy, bo to On chce, abyśmy byli właśnie w tej wspólnocie, dzięki której stajemy się Jego umiłowanymi dziećmi. Celebracje tradycyjnie zakończyliśmy błogosławieństwem indywidualnym, a po nim błogosławieństwem ogólnym i rozesłaniem.

Następna Celebracja planowo ma się odbyć dwa tygodnie po świętach Wielkanocnych, jednak miejsce jeszcze nie jest znane. Oczekujcie dalszych informacji!!!

Dawid Owczarek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz!
Podaj swoje imię