Celebracja III Drogowskazu „Duch Święty”

0
361

Trzecią w tym roku Celebrację Słowa Bożego przeżyliśmy w parafii św. Jadwigi Królowej. Nabożeństwo dla nas poprowadził diakon Piotr Kędzierski. Skupialiśmy się na tajemnicy Ducha Świętego, który podobnie jak Jezus Chrystus posyła nas do głoszenia świadectwa Miłości w świecie. Pomimo, że nie widzimy Go osobowo, możemy odczuwać skutki Jego działania.

W pierwszym czytaniu usłyszeliśmy o namaszczeniu Saula, natomiast w drugim mogliśmy zobaczyć, jak prorocy wskazują na Jedynego Pomazańca, czyli Chrystusa. W Ewangelii Jezus nauczał w szabat, czytając fragment Księgi Izajasza, gdzie było opisane jego posłanie. Czytane Słowo spełniało się na oczach Apostołów. Diakon podzielił się historią ze swojego okresu nastoletniego. Kiedy wraz z kolegami wracał z boiska, nagle złapała ich wielka burza. Schronili się pod dachem przed szkołą, a po ulicy płynął strumień oczyszczając ją. Studzienki przepełniały się przy tej ilości wody. A woda płynąc chodnikiem oczyszczała go. Diakon przełożył tą sytuację na grunt naszego życia, gdy to Duch Święty oczyszcza duszę z największych nieczystości, jednak czasem żeby coś oczyścić, brud musi wyjść na wierzch.

Zwrócił także uwagę na wiatr, którego działanie można było dostrzec na drzewach. Im większe drzewo, tym korona się bardziej poruszała od powiewu. Wiatr jest niewidoczny, ale skutki silne i bardzo widzialne. Dodał jeszcze, że jesteśmy niczym świeca wśród ciemności, a nasze świadectwo musi dotrzeć do naszych środowisk, niejednokrotnie zagubionych. Celebracja została zakończona błogosławieństwem indywidualnym, a po nim nastąpiło jeszcze błogosławieństwo ogólne i rozesłanie.

Na następną Celebracje zapraszamy 17 marca do parafii św. Urszuli. DO ZOBACZENIA!!!

Autorzy: Jan Ziętek, Dawid Owczarek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz!
Podaj swoje imię