Ks. Blachnicki dla dzieci z Kenii

0
345

Morgan ma 12 lat i jest w 3 klasie szkoły-sierocińca SHALOM HOME w Kenii. Morgan ma wielkie serce. Opiekował się kotem naszej animatorki Magdy, która właśnie wróciła po 5-miesięcznej misji w Kenii. Ma też smykałkę do interesów. Korzystając z lodówki naszych misjonarzy robił lody z oranżady w proszku i sprzedawał je kolegom z klasy. Jego ulubionym przedmiotem jest religia, bo w przyszłości chciałby zostać księdzem. Potrafi już prawie odprawić całą Mszę. Nauczycielka pomogła mu zrobić mały ornat i obrus, by ćwiczył. Ale niestety w domu Morgana już nie jest tak kolorowo…

Morgan ma rodziców, ale Matka już dawno go w szkole nie odwiedziła. On też nie był u niej w czasie pandemii, mimo że w Kenii przez 10 miesięcy nie było lekcji. Trafił do SHALOM HOME po tym, jak Ojciec go pobił.

To tylko jedna z historii, jaką an. Magda poznała mieszkając w Kenii. Podczas swojego pobytu pomagała mieszkającej tam an. Ewie w prowadzeniu „Adopcji na odległość”. A co to takiego? To program Ruchu Światło-Życie, polegający na opiece modlitewnej i finansowej nad dziećmi z Kenii. Może się do niego włączyć każdy z Was. Ze swoją rodziną, ze wspólnotą oazową, z Kręgiem Domowego Kościoła, z klasą w szkole… Pod opiekę weźmiecie jedno dziecko – dostaniecie jego zdjęcie, historię… Będziecie je mogli z czasem coraz lepiej poznawać.
Co trzeba zrobić? Co miesiąc przekazywać 120 zł na jego szkołę, utrzymanie, mundurek i ponad to – regularnie się modlić.

Czy ks. Franciszek poparłby nasz program? Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że TAK. Przecież on sam pracował na swojej pierwszej parafii z dziećmi. Przecież pierwsze oazy wakacyjne były właśnie dla dzieci. Przecież Oaza Dzieci Bożych na stałe wpisała się w program formacji Ruchu Światło-Życie.
A przez to, że zbliżają się 100 urodziny Ojca, Centralna Diakonia Misyjna planuje znaleźć sponsorów dla co najmniej 100 kenijskich dzieciaków.

Swoim zobowiązaniem można rzeczywiście odmienić los takich dzieci jak Morgan. Czy jest lepsza inwestycja niż inwestycja w przyszłość przez edukację?

Jeżeli masz więcej pytań odezwij się do an. Magdy Kowalik z naszej diecezji albo bezpośrednio z Diakonią Misyjną na adres adopcja@oaza.pl.
Jeżeli już jesteś zdecydowany to wypełnij deklarację i wyślij ją na adres adopcja@oaza.pl

Deklaracja do adopcji na odległość

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz!
Podaj swoje imię