Październikowa postoaza III° ONŻ

0
401

Z powodu pandemii pionkowska „Betania” w ostatnim czasie stała pusta. Pomimo tego wraz z rozpoczęciem nowego roku formacyjnego do pionek w sobotę rano przyjechali oazowicze. Po co? To oczywiste, aby przeżyć Oazę Modlitwy, która jest kontynuacją wakacyjnych rekolekcji Oazy Nowego Życia III stopnia. W budynku zagościło około 50 osób, wraz z 9 animatorów i parą moderatorów ks. Krzysztofem Dukielskim i Siostrą Małgorzatą Kobylarz.

Tematem październikowej postoazy był Kościół jako Matka. W czasie jutrzni, która była połączona z konferencją ks. Moderator porównał Mamę Eklezję do naszych mam. Mama pomimo tego, że czasem podejmujemy złe decyzję, nie posłuchamy jej rad lub pokłócimy się z nią, to ona i tak z miłości do nas, przebacza nam. Tak samo kocha nas Mama Eklezja, która nie potępia nas, kiedy popełnimy grzech, lecz mówi „Nie czyń tego więcej” i otula nas swoimi kochającymi ramionami.

Podczas Eucharystii ksiądz Łukasz Madej poruszył temat posłuszeństwa wobec Boga i Kościoła. No właśnie, jak to jest z tym posłuszeństwem u nas? Sama w codziennym życiu często staję przed wyborem. Posłuchać się rodziców, czy może jednak zrobić tak jak uważam? Może nam się wydawać, że wybór własnej decyzji będzie najlepszy, jednak tak jak powiedział ksiądz Łukasz „posłuszeństwo nigdy się nie myli”.

Na spotkaniach w grupach dalej kontynuowaliśmy temat posłuszeństwa, Kościoła jako Matki oraz rozmawialiśmy o relacjach w rodzinie. „Jestem winnicą Pana” takie słowa usłyszeliśmy w czasie niedzielnej Mszy. Ks. Krzysztof powiedział nam, że każdy z nas jest wyjątkowy, a prawdopodobieństwo, że z dwóch komórek powstaniemy właśnie my, jest bardzo małe, to właśnie Pan Bóg dał nam duszę, naszego anioła stróża oraz otoczył nas miłością. Bądźmy winnicą, która przynosi słodkie owoce, przemieniajmy swoje serca i wsłuchajmy się w to co Pan chce nam powiedzieć poprzez Boże Słowo.

W czasie oazy mieliśmy możliwość uroczystego przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego. A na ekspresie diakonijnym mogliśmy lepiej poznać diakonię ewangelizacji, życia oraz wyzwolenia. Po obiedzie pożegnaliśmy się z naszym drugim domem jakim jest Betania w Pionkach, mam nadzieję, że spotkamy się na kolejnej postoazie. Kierujmy się w życiu posłuszeństwem oraz dbajmy o winnicę Pana.

 

Autor: Anna Żurawska
Zdjęcia: an. Ania Kurowska, an. Julia Wiatr

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz!
Podaj swoje imię