Powakacyjny Dzień Wspólnoty 2020

0
570

Dnia 29 sierpnia zgromadziliśmy się w Skarżysku-Kamiennej na kolejnym Powakacyjnym Dniu Wspólnoty. Pomimo obawy opadu deszczu, przybyło wielu oazowiczów i dzięki łasce Bożej nawet wyszło słońce. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy o godz. 10:00, gromadząc się w kościele na oficjalnym zapaleniu świecy oraz godzinie świadectw. Zaraz potem nastąpiło przyjęcie deklaracji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Następnie przeżywaliśmy Mszę Świętą pod przewodnictwem księdza biskupa Tadeusza Zbigniewa Kusego OFM, ordynariusza diecezji Kaga-Bandoro w Republice Środkowoafrykańskiej.

Ksiądz biskup głosząc kazanie starał się wyjaśnić nam, czym jest bycie chrześcijaninem oraz to, że relacja z Bogiem jest bardzo ważna: „Jestem człowiekiem, sługą Jezusa Chrystusa w jego kościele”. Ksiądz biskup mówił też o swojej pracy duszpasterskiej, poruszył również aspekt duchowego dojrzewania, porównując je do wzrostu jabłka na drzewie: „Może jest takie malutkie jak pąk, może zielone i kwaśne […] Czekaj cierpliwie, Pan da swoją łaskę że się rozwinie i dojrzeje.”

Na zakończenie Mszy ksiądz biskup poświęcił krzyże animatorskie, wręczając je następującym animatorom: Katarzynie Bis, Julii Brendel, Magdalenie Kowalik, Katarzynie Nowocień, Karolinie Tomczyk, Krzysztofowi Styśkowi, Bartłomiejowi Walaskowi oraz klerykowi Janowi Klimkowi. Magdalena otrzymała również krzyż misyjny, który ma jej towarzyszyć w jej posłudze w Afryce. Następnie nastąpiły zmiany par rejonowych w Domowym Kościele.

Po mszy świętej mieliśmy chwilę integracji. O godz. 13:00 rozpoczęliśmy uwielbienie, które poprowadził zespół „Jak Najbardziej”. Po uwielbieniu Boga śpiewem, udaliśmy się na wspólną modlitwę koronką do Miłosierdzia Bożego, zawierzyliśmy nadchodzący rok formacyjny opiece Matki Bożej. Na koniec naszego spotkania nasza para moderatorska wspólnie zgasiła świece. Ksiądz Moderator zaprosił również na najbliższe Oazy Modlitwy w październiku i listopadzie oraz na Szkołę Animatora. Szczegóły wydarzeń już wkrótce!

Zdjęcia: Magdalena Rut, a. Katarzyna Nowocień, Jan Nogaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz!
Podaj swoje imię